MICROSOFT® EXCHANGE MAIL SERVİSİ

Günümüzde işletmelerin temel iletişim metodu e-posta olarak kabul edilmektedir. İşletmelerin kaliteli bilgi teknolojileri hizmetlerini ucuz maliyetlerle alabilmeleri, avantaj değil gereksinimdir. Kişisel mesajlaşmalar için basit mail hosting uygun gibi görünse de söz konusu kurumsal mesajlaşma olduğu zaman yeterli gelmemekte, iş ve prestij kaybına neden olmaktadır. E-posta kayıpları, paylaşımlı sunuculardaki yük sorunları, yedeksiz mail mx kayıtları, yedeksiz sunucular, yurt dışı Internet çıkışı sorunları, güncellenmeyen AntiSpam ve AntiVirus sistemleri gibi etkenler yüzünden kurumsal e-posta alışverişinde aksaklıklar oluşabilir. Kaybedilen bir e-postanın bile işinize olan etkisi düşünüldüğünde, güvenli, sürekli erişilebilir, yedeklenen Microsoft Exchange hizmetinin önemi ortaya çıkmaktadır. Basit mail hosting hizmetlerine yakın maliyetlerle Exchange Kurumsal Mesajlaşma hizmetine sahip olabilirsiniz. Kesintisiz ve sorunsuz iletişiminin, işinizin altyapısını oluşturduğunun farkındayız ve gerektirdiği sorumluluğu paylaşmaya hazırız.

Dünyanın neresinde olursanız olun, farklı lokasyonlardaki ofislerinizden, kaliteli Exchange 2007 hizmetini sanki Exchange sunucu ofisinizdeymiş gibi hizmet alabilirsiniz.

Exchange Hesabınıza Her Yerden Erişin

Basit e-posta hosting hizmetlerinde e-postalarınız bilgisarınıza indirilerek sunucudan silinir. Bu kısıtlayıcı özellik, verilerinize bir çok yerden (örneğn cep telefonundan) erişimi engeller. Exchange hizmetimizde ise, Microsoft Outlook’ta e-postalarınızın online bir kopyası oluşturulur. Böylelikle hem veri güvenliği sağlanmış olur, hem de Mobil Yaşam’ın tüm faydalarını deneyimleyebilirsiniz: BlackBerry, iPhone, Android, Nokia Smartphone ve ActiveSync destekli telefonlar ile tam bir senkronizasyon sağlayarak tüm verilerinize her an, her yerden ulaşabilmenizi sağlar. Örneğin asistanınız Outlook Tavmini’nizi güncellediği an, telefonunuza güncelleme yansır. Ayrıca Outlook Web Erişimi ile istediğiniz bir bilgisayar üzerinden güvenli olarak tüm e-posta ve verilerinize sorunsuz ulaşmış olursunuz.

Kişisel ve Paylaşımlı Ajanda

Kişisel Ajandanız ile tüm çalışmalarınızı ve toplantılarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca şirket ortak klasörlerinde paylaşımlı ajanda oluşturarak şirket içerisindeki projeler, kaynaklar ve toplantı salonları için zaman planlaması yapabilirsiniz.

Kişisel ve Paylaşımlı Adres Defterleri

Kişisel Adres Defteri’nizde oluşturduğunuz tüm adreslere Outlook 2007’den veya Outlook Web Mail’den erişebilirsiniz. Ortak Klasörlerde oluşturacağınız bir adres defteri ile tüm şirket ya da organizasyon için ortak bir adres defterine sahip olabilirsiniz.

Gelişmiş Spam Filtreleme

Microsoft Exchange E-posta Hizmetinde bulunan tüm Exchange hesapları ücretsiz olarak gelişmiş Spam filtreleme hizmetinden faydalanıyor. Bu hizmet sayesinde Exchange hesaplarınıza gelen istenmeyen e-postaların %95 i sorunsuz olarak filtrelenmektedir. Outlook 2007 ile entegrasyon sayesinde hesabınıza gelen istenmeyen mesajlar Exchange hesabınız yerine "Önemsiz E-Posta" klasörünüze düşer.

Gelişmiş Antivirüs Filtreleme

Exchange hesaplarına gelen tüm e-postalar ve içerisindeki ekler, çoklu AntiVirüs filtreleme uygulamalrı tarafından taranarak virüslü e-postalar bilgisayarınıza ulaşmadan bloklanmakta, bilgisayrınıza virus bulaştırması engellenmekte ve size uyarı verilmektedir.

Outlook Web Erişimi

Exchange 2007 hizmetlerinde Türkçe Outlook Web Access 2007 web mail servisi ücretsiz olarak sunulmaktadır. Dünyanın en kaliteli web tabanlı mesajlaşma sistemi olan Outlook Web Access ile Outlook 2007 ile yapabildiğiniz işlemlerin büyük bir bölümünü yapabilirsiniz.

Avantajları

Bilgi Paylaşımı — Takvim, Kişiler, Görevler gibi Outlook verilerinizi birlikte ve daha verimli çalışma için paylaşılabilirsiniz. Mobil Yaşam – BlackBerry, iPhone, Android, Nokia Smartphone ve ActiveSync destekli telefonlar ile tam bir senkronizasyon sağlayarak tüm verilerinize her an, her yerden ulaşabilmenizi sağlar. Örneğin asistanınız Outlook Takvimini’nizi güncellediği an, telefonunuza güncelleme yansır.

Kurulum Maliyeti — Yüksek ilk yatırım maliyetleri olmadan kurumsal Microsoft çözümünü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Veri Güvenliği — Yüksek performanslı kurumsal HP Proliant Intel sunucular üzerinde barındırılan Exchange E-posta servisleri düzenli olarak yedeklenmektedir. Kurumsal AntiVirus, Anti-Spam ve Firewall koruması sürekli olarak güncellenmekte ve kontrol edilmektedir.